ПРОБЛЕМИ ВПЛИВУ ПРОЦЕСІВ КОНВЕРГЕНЦІЇ НА СУЧАСНЕ ПРАВО І ДЕРЖАВУ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1587.2014.1%20(22).40076Ключові слова:
правова конвергенція, дивергенція права, міжнародні норми, правові системи, когерентність правових системАнотація
Аргументовано показано, що правова конвергенція впливає на зміну сутності права, як феномена, все більш активно проявляється в якості регулятора суспільних відносин не тільки на національному, але й на глобальному рівні. Для успішної реалізації досягнення максимальної можливості когерентності конвергенція повинна відповідати певним якостям. Повинні бути створені і вдосконалені захисн і механізми для запобігання рецидивів дивергенції правових систем. Діяльність сучасної держави здійснюється з урахуванням тенденцій, що притаманні світовій спільноті, приведення національного законодавства у відповідність з загальновизнаними нормами і принципами міжнародного права. Автором показана позитивна роль юридичної конвергенції в організації діяльності соціуму в загальносвітовому масштабі.
Посилання
Плавич В. П. Сучасні проблеми зближення та взаємодії норм міжнародного і національного права / В. П. Плавич // Матеріали Круглого столу «Зближення національних правових систем та їхня взаємодія з міжнародним правом», 14–15 вересня 2012 р. — Одеса: Астропринт, 2012. — С. 186–193.
Третьякова О. Д. Конвергенция государства и права в странах Европы в новейшее время [Электронный ресурс]. — Режим доступа: http://knowledge.allbest.ru./law/2c0b6562b2bc6 8f5c43f89521316c37_0/html
Плавич В. П. Взаимосвязь и развитие политической, юридической систем современности / В. П. Плавич // Правові основи розвитку сучасних політичних систем. Досвід України та Республіки Білорусь. — К.: Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2013. — С. 111–117.
Клёмин А. В. О соотношении национального и европейского права / А. В. Клёмин // ЕврАзЮ. — 2010. — № 2 (21). — С. 28–29.
Плавич В. П. Теоретико-компаративістське дослідження юридичного механізму взаємодії норм міжнародного права в умовах глобалізації / В. П. Плавич // Держава і право: Юридичні і політичні науки, спецвипуск. — К.: Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2012. — С. 402–411.
Плавич В. П. Імплементація норм і принципів сучасного міжнародного права у внутрішнє право (порівняльно-правові аспекти) / В. П. Плавич // Держава і право: Юридичні і політичні науки. Випуск 60. — К.: Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2013. — С. 20–28.
Плавич В. П. Актуальные проблемы воздействия процессов конвергенции международного, наднационального и национального права / В. П. Плавич // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародне, наднаціональне та національне право: проблеми конвергенції», м. Одеса, 13 грудня 2013 р. / за ред. д. ю. н. Т. С. Ківалової; Міжнародний гуманітарний університет. — Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2013 — С. 50.
Плавич В. П. Становлення нової освітньої парадигми XXI ст. [Текст] : монографія / В. П. Плавич. — Одеса: Астропринт, 2005. — С. 5–10.
Плавич В. П. Розвиток системи освіти України в контексті Болонського процесу [Текст] : навч. посіб / В. П. Плавич. — Одеса: Астропринт, 2005. — С. 15–19.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Вісник Одеського національного університету. Правознавство
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).