АЛІМЕНТНІ ПРАВОВІДНОСИНИ: ВИДИ ТА ПРАВОВА ПРИРОДА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1587.2014.3%20(24).44683Ключові слова:
аліменти, аліментні правовідносини, утримання дітей, утримання подружжяАнотація
Стаття присвячена висвітленню питань класифікації аліментних правовідносин, визначенню правової природи таких відносин. Доводиться важливість для побудови системи аліментних правовідносин такого критерію їх поділу, як суб’єктний склад. Стверджується теза про поєднання публічних і приватних засад в сімейно-правовому механізмі аліментування, метою якого є забезпечення ефективного застосування законодавства, покращання якості сімейно-правових відносин.
Посилання
Капитова О. В. Правовая природа механизма алиментирования в семейном праве Россий¬ской Федерации : монография / О. В. Капитова. — М. : ИД «Юриспруденция», 2010. — 136 с.
Афанасьева Л. В. Аліментні правовідносини в Україні: дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л. В. Афанасьева. — X., 2003. — 187 с.
Нечаева А. М. Семейное право. Курс лекций / А. М. Нечаева. — М.: Юристъ, 1998. — 336 с.
Сімейне право України : підручник / Л. М. Баранова, В. І. Борисова, І. В. Жилінкова [та ін.] ; за заг. ред. В. І. Борисової та І. В. Жилінкової. — К. : Юрінком Інтер, 2004. — 264 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Вісник Одеського національного університету. Правознавство
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).