СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЯК КАТЕГОРІЯ ПРАВА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1587.2015.1%20(26).65466Ключові слова:
справедливість, ідеї розподілу і відплати (вирівнювання), суспільний договір, поняття права в етиці, легітимаціяАнотація
У статті досліджено деякі теорії і принципи справедливості, що існують у правовій та державно-управлінській думці. Проаналізовано правові вчення відомих теоретиків права, таких як О. Хеффе і Дж. Ролз, зокрема договірну теорію права і справедливості, спільні сутнісні риси, які поєднують ці вчення, та їхні відмінності. Автор дійшов висновку, що справедливість у суспільстві пов’язана з поняттям розподілу.
Посилання
Хеффе О. Политика, право, справедливость. Основоположения о критической философии права и государства [Текст] / О. Хеффе. — М. : Гнозис; Логос, 1994. — 328 с.
Давид Р. Основные правовые системы современности [Текст] / Р. Давид. — М. : Прогресс, 1988. — 495 с.
Ролз Дж. Теория справедливости [Текст] / Дж. Ролз. — Новосибирск : Изд-во НГУ, 1995. — 510 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Вісник Одеського національного університету. Правознавство
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).