ЕВОЛЮЦІЯ ДОГОВОРУ ЯК НАСЛІДОК ЗМІНИ СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1587.2016.1(28).93811Ключові слова:
цивільне право, договірне право, цивільно-правовий договір, еволюція договоруАнотація
У статті зроблено висновок, що розвиток, еволюція цивільно-правового договору є наслідком зміни суспільства, економічних відносин, які, в свою чергу, вимагають від права, а конкретніше — від договірного права, більш гнучкого застосування нових непойменованих, змішаних договорів та удосконалення існуючих договірних конструкцій.
З розвитком ринкових відносин і подальшою інтеграцією України в міжнародний економічний простір нівелюється планово-адміністративний вплив держави на майнові відносини, а розширюється свобода договору, що виражається й у виборі контрагентів на власний розсуд.
В умовах глобалізації певні відмінності у правовому регулюванні договірних відносин у різних країнах будуть нівелюватися.
Посилання
Луць В. В. Договір як регулятор цивільних відносин [Текст] / В. В. Луць // Право України. — 2012. — № 9. — С. 19–25.
Цивільний кодекс України [Текст] : чинне законодавство зі змінами та допов.; станом на 12 трав. 2011 р. : (офіц. текст). — К. : ПАЛИВОДА А. В., 2011. — 380 с.
Резніченко С. В., Чумаченко Л. В. Еволюція договору та його роль у цивільно-правових відносинах [Текст] / С. В. Резніченко, Л. В. Чумаченко // Юридичний вісник Причорномор’я. — 2011. — № 3 (3), ч. 2. — С. 214–223.
Цивільне право України [Текст] : Навчальний посібник / За ред. Стефанчука Р. О. — К. : Правова єдність, 2009. — 534 с.
Покровский И. А. История римского права [Текст] / И. А. Покровский. — Петроград, 1918. — 570 с.
Агарков М. М. Обязательство по советскому гражданскому праву [Текст] / М. М. Агарков. — М. : Юриздат, 1940. — 305 с.
Конституция США (1787 г.) [Текст] // Соединенные Штаты Америки : Конституция и законодательные акты / Сост. В. И. Лафитский. — М. : Прогресс, Универс, 1993. — С. 26–49.
Резніченко С. В. Договір у системі джерел конституційного права України [Текст] / С. В. Резніченко : Монографія. — Одеса : Астропринт, 1999. — 136 с.
Матвєєва Л. Г. Транзитивність у правовій сфері [Текст] / Л. Г. Матвєєва : монографія. — К. : Юрінком Інтер, 2015. — 328 с.
Таль Л. С. Трудовой договор [Текст] / Л. С. Таль : Цивилистическое исследование. Ч. II. — Ярославль, 1918. — 178 с.
Договірне право України. Загальна частина [Текст] : навч. посіб. / Т. В. Боднар, О. В. Дзера, Н. С. Кузнєцова та ін. / за ред. О. В. Дзери. — К. : Юрінком Інтер, 2008. — 896 с.
Підприємницьке право [Текст] : Підручник / За ред. Старцева Р. О. — К. : Правова єдність, 2005. — 600 с.
Вавженчук С. Я. Підстави, порядок зміни та розірвання договору з огляду на істотну зміну обставин [Текст] / С. Я. Вавженчук // Право України. — 2009. — № 12. — С. 191–195.
Луць В. В. Тенденції розвитку договірного права України в сучасних умовах [Текст] / В. В. Луць // Право України. — 2009. — № 8. — С. 8–11.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Вісник Одеського національного університету. Правознавство
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).