ПРАВО І УПРАВЛІННЯ: ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ТА ЇХ ПРАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1587.2014.2%20(23).44741Ключові слова:
адміністративно-правове регулювання, держава, державновладний вплив, державне управління, правоАнотація
У статті розглянуті основні напрямки взаємодії права і управління з огляду на їх призначення у впорядкуванні суспільних відносин. Досліджено питання взаємного впливу права і управління, їх опосередкованість та взаємообумовленість. Окреслені сторони управління, що потребують належного правового регулювання. Визначено, яким чином право забезпечує процес управління і як ефективність управління залежить від рівня правового забезпечення.
Посилання
Державне управління: теорія і практика / За заг. ред. Авер’янова В. Б. — К. : Юрінком Інтер, 1998. — 432 с.
Атаманчук Г. В. Теория государственного управления: курс лекций / Г. В. Атаманчук. — М. : Юрид. лит., 1997. — 400 с.
Эффективность правовых норм / Кудрявцев В. Н., Никитинский В. И., Самощенко И. С., Глазырин В. В. — М. : Юрид. лит., 1980. — 280 с.
Атаманчук Г. В. Управление — фактор развития (размышления об управленческой деятельности) / Г. В. Атаманчук. — М. : ЗАО «Издательство «Экономика», 2002. — 567 с.
Адміністративне право України. Академічний курс: підруч. : У 2 т. Том 1: Загальна частина / Ред. кол.: В. Б. Авер’янов (голова) [та ін.]. — К. : Юридична думка, 2004. — 584 с.
Державне управління: проблеми адміністративно-правової теорії та практики / За заг. ред. В. Б. Авер’янова. — К. : Факт, 2003. — 384 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Вісник Одеського національного університету. Правознавство
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).